Katherine Arden powraca z książką “Zima czarownicy” stanowiącą oszałamiające zwieńczenie bestsellerowej trylogii Zimowej Nocy. Zwieńczenie niesamowitej historii, która zyskała wyróżnienie m.in. “New York Timesa” to nie lada gratka dla miłośników fantastyki. Można jedynie żałować, że jest to już ostatnia część serii.

Zima czarownicy – magiczna opowieść dobiega końca

Zima czarownicy” to zwieńczenie ciepło przyjętej Zimowej Trylogii, która podbiła serca fanów fantastyki z całego świata. Okraszona mianem bestsellera “New York Timesa” kończy się w tym momencie i robi to z przytupem.

Autorka – Katherine Arden – zaskarbiła sobie sympatię czytelników od pierwszego tomu cyklu, a teraz postanawia godnie zwieńczyć historię pełną cudów i magicznych wrogów.

Po wydarzeniach opisanych na łamach “Niedźwiedzia i słowika” oraz “Dziewczyny z wieży” Wasia i Morozko powracają, żeby walczyć o ocalenie zarówno widzialnej, jak i tej niewidzialnej Rusi.

W ostatnim tomie serii zatytułowanym “Zima czarownicy” czytelnicy są świadkami nieszczęścia, które spotyka Moskwę. Demon, który powraca, aby szerzyć chaos i zło to niejedyne wyzwanie stojące przed główną bohaterką, która znalazła się w centrum wydarzeń.

Doskonale wykreowany świat przenosi czytelnika do czternastowiecznej Moskwy, a dzięki zgrabnym zabiegom autorki jest on w stanie niemal namacalnie poczuć klimat płynący z kart książki.

Podczas lektury mamy do czynienia z pełną magii opowieścią. Niesamowitą, oprószoną śniegiem, a jednocześnie rozgrzewającą serce.

Książka przemawiająca do duszy

Nietuzinkowa kreacja świata, w którym miejsce mają wydarzenia stanowi prawdziwą gratkę dla wszystkich tych, którzy dość mają sztampowego fantasy.

“Zima czarownicy” jest pomyślaną od A do Z historią, która obfituje w wykreowane z polotem magiczne istoty, z którymi przyjdzie się zmierzyć głównej bohaterce – Wasi.

Wędrując po kartach książki odkrywamy niesamowity, baśniowy świat, który wciąga czytelnika bez reszty, pozwalając mu na oderwanie się od codziennych problemów i obowiązków.

Książka ta stanowi solidną porcję fantastyki, która potrafi jak żadna inna przeniknąć w głąb duszy odbiorcy.

Zimowa trylogia, w skład której wchodzi “Zima czarownicy” może stać się powodem tego, że pokochasz fantastykę. Katherine Arden utrzymuje równy poziom od początku, aż do zakończenia. Równe tempo oraz niepowtarzalny klimat, który udało jej się wykreować, nadają pozycji wyjątkowości.

Jeżeli nie wierzysz w magię, ta książka sprawi, że zmienisz zdanie, tak jak zrobiły to tysiące czytelników na świecie.

Cykl autorstwa Katherine Arden wyznacza nową jakość i wprowadza powiew świeżości do świata literatury fantastycznej, dlatego też stanowi doskonałą propozycję zarówno dla koneserów gatunku, jak i tych rozpoczynających przygodę z fantastyką.

Coffee obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com